Meet our wonderful team...

    Ian Fraser    HEADTEACHER               Rebecca Daley    DEPUTY HEAD     

ROOM

CLASS NAME

TEACHERS

Learning Support Assistants

 Foundation

 

 

 

HB1

  Butterflies

     Clare Koz/ Julie Broad

Sue Wilgress

Corrine Garner

Joanna Kosc

HB2

  Bees

     Emily Webb (EYFS Leader)

  KS1

 

 

 

HB3

  Ants

     Jo Newman

Georgia Culver-Spall

Amanda Smith

Karen Scoggins

Alison Dumbleton

Debbie Williams

Rita Amoah

HB4

  Fireflies

     Kerry Byrne and Rebecca Daley (KS1 Leader)

 

 

 

HB5

  Penguins

     Michael Felce

HB6

  Polar Bears

     Sukaina Datoo

  KS2 

 

 

 

HB7

  Tigers

     Emma Barnstaple and Sharon Blurton

David Johnston

Jenny Wiles

Daniel Murphy

Isobel Light

Jenny Talksovkaja

Laura Goodwin

Jodie Lakhtaria (Maternity)

HB8

  Lions

     Luna Krish

 

 

 

HB9

  Badgers

     Nikki Elgar

HB10

  Otters

     Mary Rolinson

 

 

 

HB11

  Eagles

     Mary Scott

HB12

  Owls

     Dale Axtell

HB13

  Sharks

     Kate Stuart and Kelly King

Rebecca O’Brien

Caroline Hendry

HB14

  Dolphins

     Laura Reynolds (KS2 Leader) and Kate Mott

 

  Sports Co-ordinator: Rosie Martin

  SENDco: Kate Mott

  Wellbeing LSA: Sarah Woolf

  PPA Cover / Teaching Cover: Rosie Martin, Kate Mott, Jude Watt (Maternity), Tanya Cronin (Maternity).

 

OFFICE STAFF

  School Business Manager:  

 

Carmel Morrison                             (Mon – Fri)       

 Receptionist / Welfare   Assistant: 

 

Vacancy   (Mon-Fri)

  School Administrator:

Vacancy                   

(Mon – Fri)                                        

 Business Support Assistant:

Samantha Syed                        (Mon, Weds, Fri)

CARE CLUB

   Georgia Culver-Spall                                                                  Leader

   Rita Amoah      

   Carol Dalton

 

 

 

SITEMANAGER / CLEANERS

   Clive Barby                                  Site Manager

Carole Daly                             Head Cleaner

 

Kelly Newman

Comfort Boateng

Eileen Box

Vasugy Kandiah

 

GOVERNORS

   Donna Bellhouse          Chair                           

 

Caroline Hairsine  Kay Knight

   Michelle Scott              Deputy Chair              

 

Dan Megherlich  Kayleigh Watts

   Ian Fraser                      Headteacher  

Emily Webb  Laura Clipea

   Rebecca Daley              Deputy Headteacher

Kate Addison Sadaf Ahmed